Sbírka sportovního nářadí a dětských hraček

 

 

 

Informace o projektu Vánoční balíček – pokyny k balení

 


·        

Vánoční balíček je formou jednorázového osobního obdarování, ze kterého nevyplývá žádný dlouhodobý závazek ani pro jednu ze stran !


·        

Organizace a jednotlivci si prostřednictvím svých Charit mohou blokovat děti na adrese:


·        

http://www.darky.jsemvidet.eu/.

 


·        

Každý balíček zabalen do vánočního papíru a opatřen jmenovkou dítěte se jménem a příjmením (pokud možno  azbukou), spolu s názvem dětského domova !

V případě, kde nebudou specifikované potřeby, balíček může obsahovat následující věci ( v hodnotě přibližně 1000 Kč):

  • Drobnost pro radost na úrovni věku (hra, hračka, autíčko, panenka, stavebnice apod., tak, aby to bylo pochopitelné pro děti, které si nebudou moci přečíst návod v češtině) nejsou vhodné knihy – jsou těžké a je tam jazyková bariéra, rovněž by nebyly vhodné kapesní nože a dětské zbraně na hraní – možné problémy při rentgenové kontrole na hranicích.


·        

Oblečení –vhodné jsou mikiny, trička, halenky, ponožky, čepice, rukavice, svetry, může být i spodní prádlo apod.  Na základě velikosti dítěte uvedené na webové adrese http://www.darky.jsemvidet.eu/.

  • Oblečení či jiné dárky, prosíme vkládat do balíčku bez visaček či cenovek (problémy na hranicích !!!!)
  • Sladkosti v originálních obalech, které vydrží dlouhou přepravu a které mají dostatečně dlouhou dobu použitelnosti. Není vhodné čerstvé ovoce nebo cokoliv, co by mohlo poškodit a znečistit ostatní věci (čokoláda).
  • Vhodné věci do školy (pastelky, barvičky, fixy, propisky, pentilky, pro malé omalovánky, kružítka, penály, kalkulačka atd.) či sportovní vybavení.
  • Pěkné přání k vánocům, které nebude atakem na city nebo které by nějak poukazovalo na jejich problémy typu: „Nic si z toho nedělej, že nemáš rodiče nebo že jsi v dětském domově!“ apod. Přání by mělo být pěkné, milé a osobní, ale nemělo by příjemce „roztesknit“. Samozřejmě je nejlepší, aby přání bylo napsáno rusky nebo ukrajinsky a azbukou. (Děti na Ukrajině jsou velmi silně věřící, určitě by je potěšilo přání ve formě skládacího betlémku nebo něco podobného a určitě by si ho schovali dlouhou dobu).
  • Cenově by měl mít balík hodnotu cca 1000,- Kč (+/- 100,- Kč). Pokud by to pro dárce byla velká částka, což chápeme, může se na jedno dítě složit více lidí nebo rodin. Vycházeli jsme ze současných cen a z toho, aby všichni dostali „tak nějak“ stejně.
  • Do balíčků je možné dát jen věci nové ovšem bez visaček či cenovek (možné problémy na hranicích) ! Neposílejte, prosíme, věci již použité, byť jen krátkou dobu. Děkujeme za pochopení.
  • Do balíčku není možné vkládat věci nevhodné pro děti, nezákonné či v nesouladu s Kodexem Charity (info na požádání pracovník charity).

Na Oblastní charitu Uherské Hradiště, Velehradskou třídu 247, vedle Slováckého divadla balíček doručte do Mikuláše.

Balíček poputuje 15.12.2012  na Ukrajinu na místo určení prostřednictvím Arcidiecézní charity Olomouc.

 

 

PřílohaVelikost
20121127-sbirka.jpg89.71 KB